Showing posts with label recept. Show all posts
Showing posts with label recept. Show all posts
Nedelja je sama po sebi poseban dan... Odmaranje od protekle naporne nedelje, spremanje za novu... Šta bi moglo da ulepša kraj nedelje? Dobar, sladak doručak!
Gajim veliku ljubav prema kuvanju, ali i eksperimentisanju. Kada se to dvoje spoje - dobija se genijalna kombinacija. Za savršen nedeljni doručak inspirisala sam se putem @milicamagazine instagram profila.
Za jednostavan recept potrebno vam je:
• par jabuka (4-5)
• 3 jaja
• brašno
• mleko
• malo soli i šećera (pola kašičice)
 Jabuke oguliti i izrendati. Napraviti u činiji smesu od jaja, brašna, mleka, soli i šećera. Smesa bi trebalo da bude malo gušća od one koju pravite za palačinke. Pomešati rendane jabuke i smesu. Kada se sve lepo sjedini, ispržiti kao male palačinkice.
Poslužiti sa šećerom i cimetom, ili sa džemom i medom; po ukusu i izboru. 






Kako provodite nedelju?
Šta za vas ona znači?
Imate li omiljeni nedeljni ritual; koji je to?


Nađite me:
instagram @blog.girly.world (moj ,,lični'' --> @kompletan.andjeo)
mail: girly.world452@gmail.com

facebook: https://www.facebook.com/girlyworld07
youtube: D & A channel



Nije li vikend savršeno vreme za pripremanje ukusne hrane?! Obraduj ukućane ukusnim ručkom i uživaj dok gledaš njihova zadovoljna lica dok oprezno žvaću, trudeći se da shvate šta se sve nalazi u receptu.

Dajem vam ideju za spremanje testenine. Brzo, lako, ukusno! (Dobro, možda za početnike nije baš toliko lako, ali vežbavežbavežba čini majstora!)

Što se tiče tačnih mera, ne mogu vam reći, jer je sve odokativno, što kaže naš narod.

- testenina (po ukusu: špagete, pene, taljatele...)
- piletina
- šampinjoni
- čen belog luka
- pola glavice crnog luka
- slaninica
- maslinovo ulje
- pavlaka za kuvanje




Postupak je sledeći:
Sipati maslinovo ulje u tiganj, sačekati da se zagreje. Potom dodati beli luk, ostaviti ga minut-dva da se izdinsta. Onda se dodaje crni luk; zajedno se dinstaju. Dodati slaninicu, a par minuta posle nje i šampinjone. (Negde u međukoraku bi trebalo ubaciti piletinu, ali sam je zaboravila, pa sam je naknadno spremila u drugom tiganju.) Ostaviti da se sve to zajedno izdinsta. Šampinjoni/pečurke će pustiti vodu, tako da trebalo bi ostaviti da se sos ,,krčka'' par minuta. Posolite, dodajte začine. Ja koristim: beli luk u prahu, začin C, so i malo bosiljka. Potom dodati pavlaku za kuvanje. Ukoliko je previše tečno (vodnjikavo), napravite u šoljici magični napitak za gustinu: par kašičica brašna pomešanih s vodom. ,,Ubijte'' grudvice potom i dodajte u sos.
Skuvati testeninu i poslužiti.

Prijatno! :)


Ukus je nezamislivo lep, oduševila sam se nakon ko-zna-koliko vremena svojim uspelim eksperimentom! Eksperiment - zato što je moje kuvanje eksperimentalno. Nikad nije po receptu niti prati nekakva pravila. Sve iz glave. Sve od sopstvene ideje. :D


Imate li neki predlog/recept da mi preporučite?

Čitamo se!

Znam, pomislićete da nisam normalna kad vidite ovoliki naslov. Zapravo nije uopšte komplikovano kao što (možda) zvuči. Opustite se, eksperimentišite, istražujte, uvek ćete naći nešto zabavno!
Kako mi je prošli vikend maltene prošao u znaku kuvanja, dosetila sam se da bih nešto od tih specijaliteta mogla da fotkam i podelim s vama. 


Potrebni sastojci: - belo meso (oko 500g)


- glavica crnog luka + čen belog (ako deluje da će biti preljuto, verujte mi da luk postane pri dinstanju sladak i samo ulepšava ukus celokupnom jelu, tako da verujte sebi a i meni na reč! :D)


- 2 crvene + 2 zelene paprike sitnije iseckane


- paradajz sok (preporučujem domaći, ali koristite onaj koji imate)

...Postupak: na ulju propržite luk, dodate malkice vode i ostavite da se dinsta. Zatim belo meso, pržite/dinstate ga dok ne pobeli. Paprike idu posle piletine, i za kraj - paradajz sos i začini! Nikako ne zaboravite začine - lično volim so, biber, origano i bosiljak.


Finalni ,,produkt'' ovog eksperimenta:

Pirinač je sjajan dodatak uz ovo, ako mene pitate. :D


Koji vam je omiljeni recept?
Jeste li u skorije vreme isprobali nešto novo? Podelite to sa mnom ☺


Inače, kuvanje obožavam i zaista uživam u tome. Kao i na raznim drugim poljima - i ovde volim da eksperimentišem, spajam nespojivo i iznova iznenađujem svoje ukućane. Čvrsto verujem da hrana ispadne 100x bolja kada je spremate s ljubavlju i pažnjom, nego ofrlje. Kao i sve u životu, uostalom.

Do sledećeg čitanja,