Showing posts with label novembar 2018. Show all posts
Showing posts with label novembar 2018. Show all posts
Nedelja je sama po sebi poseban dan... Odmaranje od protekle naporne nedelje, spremanje za novu... Šta bi moglo da ulepša kraj nedelje? Dobar, sladak doručak!
Gajim veliku ljubav prema kuvanju, ali i eksperimentisanju. Kada se to dvoje spoje - dobija se genijalna kombinacija. Za savršen nedeljni doručak inspirisala sam se putem @milicamagazine instagram profila.
Za jednostavan recept potrebno vam je:
• par jabuka (4-5)
• 3 jaja
• brašno
• mleko
• malo soli i šećera (pola kašičice)
 Jabuke oguliti i izrendati. Napraviti u činiji smesu od jaja, brašna, mleka, soli i šećera. Smesa bi trebalo da bude malo gušća od one koju pravite za palačinke. Pomešati rendane jabuke i smesu. Kada se sve lepo sjedini, ispržiti kao male palačinkice.
Poslužiti sa šećerom i cimetom, ili sa džemom i medom; po ukusu i izboru. 






Kako provodite nedelju?
Šta za vas ona znači?
Imate li omiljeni nedeljni ritual; koji je to?


Nađite me:
instagram @blog.girly.world (moj ,,lični'' --> @kompletan.andjeo)
mail: girly.world452@gmail.com

facebook: https://www.facebook.com/girlyworld07
youtube: D & A channel

Osam postova kasnije, ne moram da vam objašnjavam koliko je za mene važno pronaći oazu mira i lepote u svakom kutku u Beogradu. Sva mesta koja sam vam do sada prikazivala su bila upravo ovakva – savršena za opuštanje, ali i radnu atmosferu. Sve što vam treba su slušalice, laptop, planer i... volja. Ako ste za radni deo. 
Složićete se da svi više volimo da se odmaramo.

Zato se zavalite i uživajte u nastavku posta!


Znate li da sam se nakon podrobnog gledanja detalja iz Lidette-a zamislila nad time kako jednostavnost sačinjava suštinu enterijera. Zapisaću to u neki moždani note, pa izvući kad mi bude zatrebalo za opremanje nekog budućeg doma. :)


Znate li one klasične instagramerske fotke gde su ljudi tako srećni u kafiću i piju kafu i uživaju?
Ova fotka mi na prvi pogled izgleda tako. Ali je opet smatram previše srećnom da bi se svrstala u savršen instagram okvir, pa ću je sačuvati u ,,Srećne slike'' albumu. 


Za ljubitelje kolačića uz kafu, ovo je savršeno mesto. Imate veliki izbor slatkiša, od torti do čoko-keksića. Zamislite kako vam se kolačić natopljen kafom topi u ustima... Mmm, pa ko da ne voli tako nešto?!


Kao što i priliči jednom ovakvom mestu, imaju sjajno ljubazno osoblje koje svakom rado izlazi u susret. Moram da spomenem ovde i to da imaju svoj instagram nalog koji redovno ažuriraju i koji izgleda prelepo. Pogledajte samo highlights odeljak! (@lidette_)


Drugarica i ja, boraveći ovde, primetile smo da je dosta detalja koji ukrašavaju Lidette iz JYSK-a ili IKEA-e (Ikeje? Ikee?!). U suštini, da enterijer ukrašen s ukusom ne mora da košta previše već je pristupačan samo kada znaš gde da tražiš. :) 


Vedar, svetao i ušuškan prostor na Vračaru, blizu Vukovog spomenika je kao što sam rekla: prava mala oaza savršenstva. Tu su slatkiši, tu je kafa - sem dobrog društva ništa vam više ne treba! (Pod time podrazumevam i bleju sam sa sobom. :D)


Naziv kafića: Lidette
Adresa: Sinđelićeva 7, Vračar, Beograd
Cene: kafa oko 200, kolači 350+ din
Osoblje: profesionalno, ljubazno, prijatno
Enterijer&prostor: originalan, jednostavan, prozračan


Nađite me:
instagram @blog.girly.world (moj ,,lični'' --> @kompletan.andjeo)
mail: girly.world452@gmail.com

facebook: https://www.facebook.com/girlyworld07